2014 m. liepos 14 d., pirmadienis

Avangardinis Pierre Cardin stilius

Avangardinis stilius – tai  mados tendencija, kuri kilo iš avangardinių meno kūrinių. Apima neįprastas formas, neįtikėtinai ryškius aksesuarus, idealiai tinkančius tai pačiai koncepcijai.

Avangardas – priekinis žygiuojančios kariuomenės dalinys, nedidelė, labai gerai paruoštų kareivių grupė, žvalgančių ir tiriančių vietovę ir parenkančių saugiausią maršrutą iš paskos sekantiems būriams (šaltinis – vikipedija).
Palaipsniui šis terminas buvo taikomas visiems savo laiku pažangiems reiškiniams. Šiandieninis avangardas tai novatoriški meno, tapybos, muzikos, mados – įvairios krypties ir srovės kūriniai. 

Šio neįtikėtino stiliaus istorija neturi tikslių datų. Dauguma istorikų mano, kad modernus avangardas ant podiumo pasirodė ant XX amžiaus septintajame dešimtmetyje. Šį stilių atstovavo Pierre Cardin.





Avangardinio stiliaus atstovai: 
Tarp mados dizainerių praktiškai nėra nei vieno tokio avangardisto, kuris užsiimtų tik šia stiliaus kryptimi. Tačiau daugelio, net pačių garsiausių dizainerių kolekcijos, yra persmelktos šio drąsaus ir novatoriško stiliaus dvasia. Vienas garsiausių pasaulio dizainerių Pierre Cardin yra laikomas šio stiliaus pradininku, po to, kai  sukūrė savo legendinę kosminę kolekciją, skirtą pirmojo dirbtinio žemės palydovo paleidimo į kosmosą proga. Tai jo kolekcijos šiandien laikomos avangardinio stiliaus pagrindu. Drabužiams būdingos didelės detalės, ryškios spalvos, nestandartinės, neįprastos, kartais net labai padidintos vienos ar kitos dalys. Visa tai savo kūryboje sugalvojo panaudoti šis talentingasis dizaineris.
Avangardinis 60-ųjų Pierro Cadin stilius
Pierre Cardin ir jo avangardiniai angelai
Vivienne Westwood taip pat atkreipė dėmesį į avangardą ir daugybę kartų panaudojo jį savo kolekcijose.  Ji išbandė daug elementų: nuo ryškaus "punk'o", iki marškinėlių su politiniais šūkiais. Visa tai buvo eksperimentas ir savotiškas bandymas praplėsti galimybių ribas.


Ne mažesnio populiarumo sulaukė ir Zandra Rodas – naujosios bangos britų dizainėrė, dirbo avangardo stiliumi. Ji kūrė teatrui ir operai skirtus kostiumus, o taip pat rengė net princesę Dianą.

Japonų dizaineris Issey Miyake taip pat domėjosi avangardu, vos tik pradėjęs savo karjerą. Jo aistra novatoriškiems sprendimams užfiksuota daugybę kartų tiek vyriškose, tiek moteriškose kolekcijose.
Avangardo motyvai buvo pastebėti Yves Saint Laurent  ir Raymond Clark kolekcijose.

Avangardas šiandien:
Šiuolaikinė mada ypač dažnai šaukiasi avangardo, trokšdama sukurti kažką unikalaus pasaulyje, kuriame atrodo nieko neįtikėtino sukurti jau nebeįmanoma. Šio stiliaus pagrindų pradėta mokyti mados mokykloje San Franciske. Ši mokykla yra viena svarbiausių mokomųjų institucijų dizaino pasaulyje.

Tarp šiuolaikinių avangardo kūrėjų ryškiai pastebimas jaunas britų dizaineris Gareth Pugh. Jis pradėjo kaip įprastų kostiumų kūrėjas, tačiau greitai sulaukė didelės sėkmės mados pasaulyje. Šiandien avangardinis stilius yra ypač populiarus, jis suteikia dizaineriams ir jų klientams galimybę atsisakyti nuobodžių drabužių ir pasisakyti už originalumą.

 
 Kaip sukurti avangardinį įvaizdį?

Norint perteikti avangardui būdingą charakterį savo įvaizdyje, svarbu aiškiai apgalvoti visas jo dalis. Nors  avangardinis stiliaus ir reiškia neįprastus ir ekstravagantiškus sprendimus, tačiau jam taip pat būdinga  harmonija tarp skirtingų elementų ir vieninga koncepcija. Taigi, visų pirma nuspręskite, kokį įvaizdį norite sukurti ir jo pagrindu tinkamai išdėliokite akcentus. Pavyzdžiui, galite didelį dėmesį skirti šukuosenai, tuo tarpu parinkti santūresnius drabužius, arba atvirkščiai. Atminkite, avangardo neturėtų būti pernelyg daug, kitaip galite atrodyti juokingai.

Rinkitės abstrakčių raštų drabužius: siuvinėtus, su neįprastais piešiniais, asimetriško sukirpimo ir neįprastų formų. Pavyzdžiui, tai gali būti švarkas su neįprastais pečiais, skirtingo ilgio kraštais. Taip pat tinka visokie sijonai su karkasu, dekoratyvinėm smeigėm, kutais. Kitaip tariant, kuo labiau neįprasta ir originali drabužio forma, tuo geriau.
Avangardinio stiliaus suknelė tai turbūt įdomiausia garderobo dalis. Ši apranga gali jungti įvairius dekoro elementus ir pačias ekstremaliausias formas. Pavyzdžiui, didelis kaspinas ties juosmeniu, didelės apimties detalės pečių, krūtinės ar klubų  srityje – yra ryškūs avangardinio stiliaus suknelės skiriamieji bruožai.
Kontrastas yra bet kokio avangardinio kostiumo pagrindas. Pradėkite nuo pilkos, juodos ar baltos spalvos derinio ir "skieskite" ji  ryškiomis spalvomis: oranžine, elektros, geltona, rožine, žalia, mėlyna. Svarbu nepersistengti ir išvengti pernelyg spalvingų derinių, iškraipančių stilių.

Galite eksperimentuoti derindami medžiagas ir žaisdami kontrastais. Atrinkite dvi ar tris skirtingas tekstūras, pavyzdžiui: šiurkščią vilną, medvilnę ir satiną. Medžiagos faktūra turi maksimaliai skirtis viena nuo kitos.


Dekoras ir aksesuarai:

Rinkitės drabužius su akį traukiančiu dekoru: plastikinės sagos, dekoracijos iš užtrauktukų, metalinių  plokščių, siuvinėjimo, su kontrastingais intarpais. Naudokite dideles, neįprastų formų plastiko ir metalo apyrankes, didelius auskarus, sudėtingo dizaino karolius, neįprastas kepures, rankines, šalikus ir didelius akinius.

Avalynė:

Geriausias variantas, siekiant papildyti avangardinį įvaizdį, būtų kiek įmanoma neįprastesnių formų batai ir bateliai. Geriausias pavyzdys – Alexander McQueen, Thierry Mugler, Pierre Cardin, John Galliano dizaineriai.

Plaukai ir makiažas:Nusikirpkite asimetriškai, nusidažykite plaukus juodai, raudonai arba platinos spalva. Geometrinės figūros – štai pagrindinė avangardinės šukuosenos dalis. Puikus variantas ilgiems plaukams – tiesūs kirpčiukai.Norint padaryti avangardinį makiažą, reikėtų laikytis tų pačių geometrinių formų.


Straipnis: Janessa. Nuotraukos iš interneto

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą